Aparaty słuchowe - oferta

W naszym gabinecie oferujemy nowoczesne cyfrowe aparaty słuchowe różnych producentów. Umożliwia to dobór i dopasowanie najlepszego aparatu słuchowego do stopnia i rodzaju uszkodzenia słuchu, a także do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Zasada przetwarzania dźwięku we wszystkich aparatach słuchowych jest taka sama. Każde urządzenie posiada mikrofon, wzmacniacz i słuchawkę. Elementy te odgrywają ważną rolę we wspomaganiu słyszenia. Mikrofon wychwytuje dźwięki z otoczenia, które są wzmacniane przez wzmacniacz i odpowiednio przetwarzane przez procesor. W kolejnym kroku są przesyłane do słuchawki, a stamtąd trafiają do kanału słuchowego i dalej poprzez kolejne odcinki drogi słuchowej do mózgu, gdzie są w odpowiedni sposób interpretowane.

Aparaty słuchowe różnią się między sobą wyglądem i poziomem technologicznym.

Najczęściej spotykane rodzaje aparatów słuchowych to: zauszne, wewnątrzuszne i RIC.

Rodzaje aparatów słuchowych

Zauszne aparaty słuchowe

Aparaty zauszne umiejscowione są za uchem, a dźwięk do kanału słuchowego dostarczany jest za pomocą wkładek różnego typu. Są one odpowiednie do wszystkich rodzajów i stopni niedosłuchu.

Do aparatów klasycznych dołączone mogą być indywidualne wkładki uszne na standardowym wężyku.
Do aparatów zausznych można również zastosować cienki wężyk life, do którego dołączone są indywidualne wkładki uszne typu Slim lub końcówki uniwersalne.

Zauszne aparaty słuchowe typu RIC

Są to najmniejsze aparaty zauszne, których słuchawka wprowadzana jest bezpośrednio do kanału słuchowego zewnętrznego za pomocą cienkiego przewodu. W aparatach RIC stosuje się końcówki uniwersalne lub indywidualne wkładki typu RIC nakładane bezpośrednio na słuchawkę. Nakładki uniwersalne oraz wkładki indywidualne są dobierane w zależności od głębokości niedosłuchu. Aparaty RIC mogą być stosowane przy różnych ubytkach słuchu, od lekkiego po głęboki.

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe

Aparaty wewnątrzuszne umiejscowione są w przewodzie słuchowym, dlatego też obudowa do tego typu aparatów jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Rozróżnia się kilka modeli aparatów wewnątrzusznych w zależności od ich wielkości:

  • CIC (ang. Completely-In-the-ear-Canal) – aparaty wewnatrzkanałowe są najmniejsze i najbardziej dyskretne. Stosowane przy niedosłuchach lekkich i średnich.
  • ITC (ang. In-The-ear-Canal) – aparaty kanałowe są również dyskretne, choć nieco większe niż CIC. Przeznaczone od lekkich do znacznych niedosłuchów.
  • ITE (ang. In-The-ear) – aparaty pełnomałżowinowe to największe aparaty wewnątrzuszne. Preferowane dla osób ze średnim, znacznym lub głębokim ubytku słuchu.

Skorzystaj z naszej oferty

Zachęcamy do kontaktu z nami